Nowa inwestycja Sołecka w Lubomi

Dnia 23.07 zakończyła się budowa wiaty na terenie parku w Lubomi. Budowa wiaty to inicjatywa Pani Sołtys z Lubomi i Rady Sołeckiej.
Podjęliśmy na zebraniu decyzję dotyczącą budżetu aby rozlokować środki na inwestycje upiększające nasz Lubomski park. Zdecydowaliśmy że pieniądze , które pierwotnie chcieliśmy przeznaczyć na imprezy integrujące mieszkańców (festyny) przeznaczymy na coś trwałego i użytecznego a zarazem cieszącego oko ciekawą architekturą.

Warto podkreślić że to pandemia skłoniła nas do takiego rozwiązania. Szukamy  jednak  zawsze  pozytywnych aspektów  w każdej sytuacji zatem  dzięki temu mamy śliczna wiatę w naszym parku , który jest sołeckim,, oczkiem w głowie".

Jestem również pozytywnie podbudowany wartościowym podejściem przedsiębiorcy z Lubomi który wykonywał prace związane z budową wiaty.

Wybraliśmy przedsiębiorcę z naszego sołectwa w myśl tego aby wspierać lokalny biznes.

Decyzja ta okazała się ,,strzałem w dziesiątkę " - ponieważ właściciel firmy  dodatkowo wykonał kilku metrowy chodnik prowadzący przez trawnik do wiaty (była to praca ponad planowa, przedsiębiorca zrobił to darmowo) - uzasadnił swoją decyzję tym że przecież jego dzieci tez za jakiś czas będą bawiły się w tym parku a on sam prawdopodobnie będzie pilnował ich siedząc w owej wiacie.

Pomyślałem że warto o tym wspomnieć ponieważ wspieranie ,,swoich" czyli  lokalnego biznesu zawsze jest dobrym pomysłem i z perspektywy czasu zawsze się opłaca.

W Lubomi na szczęście od dłuższego czasu stawiamy na współpracę lokalną i to jest naprawdę bardzo wartościowy i dobry  trend , który mam nadzieję będzie kontynuowany i rozwijany.

Ważna dla nas również jest współpraca z Panem Wójtem oraz Radą  Gminy , która układa się pomyślnie i ułatwiła nam realizację przedsięwzięcia a także pomaga  w każdym kolejnym roku uzyskać  przychylności władz Gminy do  zwiększania możliwości budżetowych Rady Sołeckiej.

Relacjonuje Radny Sołecki Krzysztof Godoj

>>>>>Galeria<<<<<