Uwaga mieszkańcy - niebezpieczny punkt na drodze Racibórz - Lubomia

Martwi nas stan drogi z Lubomi do Raciborza  a przecież każdego dnia setki mieszkańców powiatu Wodzisławskiego jeździ ta drogą do pracy czy sklepów lub po prostu w stronę Raciborza w jakimś celu.

Szczególne niebezpieczeństwo zagraża dużej  ilość rowerzystów którzy każdy weekend przemierzają ta trasę narażając życie.

Kwestią  czasu jest kiedy tam dojdzie do tragedii tylko kto wtedy poniesie odpowiedzialność??? - Relacjonują mieszkańcy.

Prawy pas ruchu tuż przed sporym łukiem jest kompletnie nie przejezdny i oznakowany barierkami ostrzegawczymi .

Wszystko byłoby w porządku gdyby taka sytuacja miała miejsce na długim odcinku prostej drogi.  Jednak wspomniany łuk stwarza zagrożenie - jadąc od strony Lubomi nie widać czy z przeciwka  jedzie jakiś pojazd , widać dopiero jak wyłoni się za łuku tuż przed miejscem wymijanym z powodu uszkodzenia (zderzenie czołowe) . Samochody  jeżdżą tam naprawdę bardzo szybko.

Drogą porusza się bardzo dużo ilość tirów - niestety ostatnie wydarzenia w Gminie pokazały że są to pojazdy szczególnie niebezpieczne dla rowerzystów.

Sytuacja niepokoi  mieszkańców Lubomi - jak długo jeszcze ten punkt będzie taki niebezpiecznym miejscem - dlaczego nikt nie naprawia drogi od feralnych ulew kiedy została uszkodzona droga w miejscu mostka minął już ponad miesiąc (pytają mieszkańcy swoich radnych).

Jakiś czas temu jeden z mieszkańców Lubomi zgłosił się do jednego z naszych radnych   zaniepokojony kompletnie suchym potężnym drzewem tuż przy drodze prowadzącej do Raciborza od Lubomi tej samej gdzie dziura w drodze na prawym pasie tylko kilka metrów dalej.

Jako Rada Sołecka zgłosiliśmy sprawę w Urzędzie Gminy  i do miejscowej OSP w Lubomi okazało się że teren podlega pod Gminę Kornowac i tam została przekazana sprawa kilka miesięcy temu .

Niestety od zgłoszenia   nic nie dzieje się w kwestii usunięcia zagrożenia. Przed nami kolejne burze i silne wiatry - tragedia gotowa. Zawsze byłem zdania że lepsze są działania profilaktyczne jednak wtedy gdy dbałość o bezpieczeństwo i komunikacja między służbami zawodzi najczęściej dochodzi do tragedii a następnie próżno szukać winnych relacjonuje Radny Sołecki .