Nowa uchwała w Lubomi dotycząca śmieci.

Wójt Gminy Lubomia informuje wszystkich mieszkańców,

że z dniem 1 stycznia 2021 r. weszła w życie Uchwała Nr XXV/159/2020 Rady Gminy Lubomia z dnia 27 sierpnia 2020 r. w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi położonych na terenie Gminy Lubomia, kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym (Dz. Urz. Woj. Śl. z 2020 r., poz. 6526)

Zwolnienie to wynosi 1,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca nieruchomości.

Warunkiem uzyskania częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest łączne spełnienie następujących przesłanek:

1) złożenie nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,

2) oświadczenie w złożonej deklaracji o posiadaniu kompostownika przydomowego i kompostowaniu w nim bioodpadów stanowiących odpady komunalne.

Skorzystanie z częściowego zwolnienia wyklucza możliwość oddawania bioodpadów podczas zbiórki odpadów segregowanych spod nieruchomości.