16 - 17 Czerwca - Średniowieczne Łowy na Grodzisku w Lubomi. ZAPRASZAMY!

Rada Sołecka Lubomi i Stowarzyszenie ,,Gołęszyczanie" z Katowic Zapraszają na : ŚREDNIOWIECZNE ŁOWY - Wyjątkowy Turniej , który odbędzie się 16 i 17 czerwca na terenie średniowiecznego grodziska w Lubomi.

W planach między innymi:

-Przewidziane atrakcje dla mieszkańców chcących spróbować swoich sił w średniowiecznych konkurencjach i celności z łuku

(dorośli, dzieci)

- Atrakcje dla najmłodszych
- Żywa lekcja historii
- Niezapomniane wrażenia
-Rekonstrukcja średniowiecznego obozowiska
- Średniowieczne stroje i rekwizyty
-Ognisko

Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu finansowym Gminy Lubomia oraz Rady Sołeckiej.

Nasza Rada Sołecka od kilku lat owocnie współpracuje ze Stowarzyszeniem ,, Gołęszyczanie ". Wspólnie organizując różnego rodzaju wydarzenia mające na celu promować miejscowość oraz jej ciekawą historię, związaną z średniowiecznym grodziskiem, znajdującym się w pięknym lesie Lubomskim . Rada Sołecka cyklicznie podejmuje współpracę wspierając stowarzyszenie finansowo tudzież w inny adekwatny do potrzeb sposób. Współpraca zaowocowała dobrym kontaktem pomiędzy stowarzyszeniem a Radą Sołecką oraz zorganizowaniem kilku wydarzeń na grodzisku i obecności stowarzyszenia podczas festynu sołeckiego. Kolejnym wspólnym wydarzeniem w Naszym Sołectwie jest średniowieczny turniej na ,który serdecznie ZAPRASZAMY!