Aktualności

Konkurs Gwary Śląskiej ,,Pogodej po Naszymu"

Dnia 31.05.2017 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ,,Pogodej po Naszymu". Łącznie na adres skrzynki elektronicznej poczty internetowej Sołectwa nadesłano 3 prace natomiast 2 prace otrzymaliśmy pisemnie. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i szczegółowo opracowane pod względem doboru starego gwarowego słownictwa. Każda praca ,którą otrzymaliśmy opisywała również ciekawe tradycje, obyczaje, historie śląskie. Spośród wszystkich prac wyłoniono pierwsze i dwa drugie miejsca a także nagrodzono resztę prac słodkimi upominkami. Wyniki konkursu ukonstytuowały się następująco:

1. Daria Zdziebko

2.Valeria Urbaniec i Agata Wallach

3. Agata Wołoszczuk i Kamil Broda

Prace zostały ocenione przez Jury w składzie:

Maria Fibic

Krzysztof Godoj

Ilona Somerla  

Nagrody w postaci bonów i słodkie upominki zostały rozdane 1 czerwca w dzień dziecka przez panią Ilonę Somerlę w budynku szkoły ZSO Lubomia gdzie dla dzieci i młodzieży został zorganizowany ,,Dzień Sportu" - a więc jak widać w naszym sołectwie dba się nie tylko o historię oraz gwarę ale o kondycję fizyczną i kulturę sportu również.

Dziękujemy i Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie.

Konkurs odbył się również dzięki wsparciu ZSO w Lubomi. Dziękujemy za współpracę.

 

Prace można przeczytać w zakładce ,,Godki i Bojki" Dostępna już  praca ,która zajęła 1 miejsce a kolejne prace pojawią się już niebawem dlatego też zachęcamy do śledzenia naszej strony. Prace Konkursowe KLIKNIJ