Apel Pszczelarzy! Rolniku Pamiętaj opryskiwać pole można tylko w odpowienich porach.

UWAGA DROGI ROLNIKU I MIESZKAŃCU

Pszczoła to najważniejszy ,,partner biznesowy" każdego rolnika i Nas wszystkich. Sołectwo Lubomia apeluje wraz z pszczelarzami o wzajemny szacunek i świadomość tego że opryskiwanie pola w nie odpowiedniej porze zabija pszczoły. Kiedy giną pszczoły w skutek braku wiedzy lub szacunku dla drugiego człowieka i natury ze strony Rolnika to jakby rolnik okradał sam siebie i swoich kolegów w szeroko pojętej rolniczej branży bowiem bez pszczół niema zbiorów. Rolników prosimy o rozsądek i wykonywanie oprysków w odpowiednich porach natomiast mieszkańców prosimy o niezwłoczne zgłaszanie jeśli zauważycie państwo takie wykroczenie w naszym Sołectwie i nie tylko. To co robimy teraz rzutuje na naszą przyszłość i przyszłość kolejnych pokoleń a więc warto Dbać o wspólne dobro ,którym z pewnością są pszczoły. Rolnicy mogą opryskiwać pola w poznych godzinach po południowych lub wczesnym wieczorem a najlepszym rozwiązaniem jest opryskiwać po zmroku gdyż obecna technologia maszyn rolniczych na to pozwala. Wykroczenie nieprawidłowego opryskiwania można zgłaszać STRAŻY Gminnej z Lubomi lub na telefon alarmowy Policji.

Straż Gminna :

Komendant Gminny - Agnieszka Kurc