Dzień Strażaka 2017

,,Bogu na chwałę, ludziom na ratunek " - to słowa ,które każdego dnia towarzyszą wszystkim strażakom zarówno zawodowym jak i Ochotnikom.  Dnia 6.05.2017 w naszym sołectwie obchodziliśmy uroczystość dnia strażaka , która przebiegała  w następującym porządku:

1. 16,30 - Zbiórka wszystkich strażaków oraz osób towarzyszących i przedstawicieli władz Gminy i Powiatu pod remizą strażacką  OSP w Lubomi.

2. 16.50 uroczysty przemarsz korowodem do kościoła

3. 17,00 Uroczysta Msza Święta

4. 18.00 - Część oficjalna w remizie (przywitanie gości przez komendanta, nadanie wyróżnień dla zasłużonych strażaków przez zastępcę wójta Bogdana Burka i przewodniczącego rady gminy Andrzeja Godoja, głos zabrała dziękując strażakom nasza pani sołtys Maria Fibic oraz radna powiatu Wodzisławskiego Krystyna Smuda - pozdrawiając strażaków oraz składając życzenia.)

5. 19.00 - Podanie obiadokolacji

6. 19.30 - poczęstunek tradycyjnym śląskim kołaczem oraz kawą

7. 20.00 do 2.00 zabawa taneczna ,którą poprowadził Krzysztof Godoj (Dj Kris)

Zdjęcia z wydarzenia TUTAJ GALERIA.