Inscenizacja przemarszu ,,ocalonych" z spalonego Grodziska w Lubomi.

Dnia  15.04.2016 zawitali do naszego sołectwa miłośnicy historii ,którzy założyli stowarzyszenie ,,Gołęszyczenie" na czele z panem Prezesem Mirosławem Kurkiem.  Kilka osób działających prężnie w stowarzyszeniu wpadło na pomysł inscenizacji, odtworzeniu przemarszu ocalonych po spaleniu dawnego grodziska w Lubomi. Rada Sołecka wraz z ZSO w Lubomi postanowili docenić starania miłośników historii i zrobić im miłą niespodziankę na polach pomiędzy Syrynią a Lubomią gdzie przechodzili. Pomysł okazał się świetny. Na umówionym miejscu zbiórki gdzie witaliśmy średniowieczny orszak pojawił się również pan wójt gminy Lubomia doktor Czesław Burek, zastępca wójta Bogdan Burek przewodniczący Rady Gminy Andrzej Godoj oraz radny Mateusz Szymała a także dyrektor GOK-u w Lubomi pan Marek Jakubiak i prezes OSP w Lubomi Bernard Burek . Obecni byli również członkowie rady sołeckiej w Lubomi na czele z panią sołtys Marią Fibic. Wraz z młodzieżą gimnazjalną orszak witała pani dyrektor ZSO w Lubomi Bogumiła Godoj. Wydarzenie zostało również opisane w nowinach Wodzisławskich.

Galeria zdjęć. KLIKNIJ TUTAJ!